Klindeni teenuste seast leiad omale lahenduse

Broneeri aeg


Kaaries on hamba kõvakudede, emaili, hambaluu ja juuretsemendi kroonilise kuluga haigus, mille puhul mineraalainete väljumise tagajärjel tekib hambasse auk. Kaariese esinemise meeliskohad on hambavahed ja kontaktpinnad, köprude vahelised lohud ning hambakaelad.
Hammaste kontaktpinna aktiivsele dentiinikaariesele kaasnevad tihti põletikulised igemepapillid. Ka augu tekkimine emaili pinnale on seotud kahjustuse aktiivsusega. Kroonilise protsessi puhul püsib hambavaaba pind tervena. Hambakaariest võiks kontrollima tulla juba enne kaebuste teket. Hammaste tervise kontroll peaks toimuma iga poole aasta tagant. Kui kaebused on juba tekkinud, tuleks esimesel võimalusel ühendust võtta meie registratuuriga ja leiame kiiresti arsti juurde aja.

Hambavalu iseloom sõltub kaariese sügavusest:

  • Magusa poolt põhjustatud lõikav valureaktsioon – algav dentiinikaaries
  • Külma poolt põhjustatud lõikav valureaktsioon – kaaries, sügav kaaries, äsja plombeeritud hammas
  • Kuuma poolt põhjustatud lõikav valureaktsioon – sügav kaaries, algav pulbi põletik

Hambaaugu parandamata jätmisel levivad mikroobid hambasäsisse ehk närviruumi, põhjustades valu ja suuremaid hädasid. Seega on mõistlik raviga alustada võimalikult ruttu pärast probleemi ilmnemist. Aktiivse kaariese ravi seisneb karioosse hambakoe eemaldamises ning defekti täitmises ehk plombeerimises tehismaterjalidega (täidistega), mis sobivad välimuselt ja tugevuselt hambaga.

Meie jaoks on oluline hoida patsienti ravi käigus oma tegemistega kursis. Kõikides Klindeni ravikabinettides on kasutusel suusisesed videokaamerad, millega patsiendid on võimalik protseduuri ajal enda suus toimuvat ekraanilt näha. Ravi kvaliteedile aitab palju kaasa võimas mitmekümnekordse suurendusega mikroskoop, millega saab ravida keerulisemaid ravijuhtumeid.

Kaariese raviks leia sobiv aeg meie raviarstide dr. Marrit Jansoni ja dr. Inna Korpani vastuvõtule