Klindeni teenuste seast leiad omale lahenduse
Broneeri aeg
Igemepõletiku sümptomiteks on igemete turse, veritsemine näiteks hammaste pesul, valulikkus, igemete taandumine (hambad näivad pikad), hammaste liikumine, mädaeritus ning halb suulõhn. Kerge põletik igemes ehk gingiviit võib ravimata jätmisel edasi areneda krooniliseks kahjustavaks põletikuks – parodontiidiks. Tasub teada, et parodontiidi tekitatud kahjustused on paraku pöördumatud, sest hävinud igeme- ja luukudet ei ole enamasti võimalik enam taastada. Parodontiidi väljakujunemisel on kõige suurem roll ebapiisaval suuhügieenil. Mõningal määral mõjutavad parodontiidi teket ka geneetika ja immuunsüsteem. Igemehaiguste teket soodustavad veel suitsetamine, diabeet, hormonaalsed muutused ja verehaigused.
Igemehaiguste ravi seineb igemetaskute puhastamises mikroobidest, hambakivist ja põletikulisest pehmest koest. Protseduur toimub osade kaupa ja enamasti tuimestusega. Pärast terve suu puhastamist tuleb patsiendil tulla kontrolli 3-6 kuu möödudes. Järgneb nn säilitava ravi faas, mis tähendab, et igemetaskud mõõdetakse ja vajadusel puhastatakse korduvalt. Igemehaiguste säilitav ravi kestab elu lõpuni.
Ravitulemuse saavutamisel ja püsimisel on tähtis roll patsiendil. Oluline on järgida arsti poolt õpetatud suuhügieenivõtteid. Suuhügieenivõtete parandamine juba enne igemeravi alustamist on ravitulemuse seisukohast määrava tähtsusega. Arst eemaldab igemetaskust mikroobid ja hambakivi, aga kui patsient ei suuda puhastatud tulemust säilitada, tuleb põletik ruttu tagasi.
Igemeraviga tegeleb meie kliinikus dr. Evelin Naurits.