Klindeni teenuste seast leiad omale lahenduse
Broneeri aeg
Miks peaks hambaid valgendama hambaarsti juures
Professionaalse valgenduse puhul algab protsess alati hammaskonnale üldise hinnangu andmisest. Karioossed defektid (augud) tuleb enne valgendamist parandada, sest valgendamise ajal on oht, et valgendusgeel võib sattuda hambaauku ja hiljem põhjustada hamba tundlikkust. Samuti tuleb eemaldada hambakivi ja katt, et hambapinnad oleksid puhtad ja geel saaks mõjuda kõikidele hambapindadele ühtlaselt.
Enne valgendamist peab eraldi tähelepanu pöörama hammastele, millel on täidised, kroonid või laminaadid, kuna eelpool mainitud hambad valgendamisele ei reageeri ja jäävad selliseks nagu enne. Harmoneeruva hambarea saavutamiseks tuleks pärast valgendamist vahetada vanad täidised, kroonid, laminaadid.
Eelistada tuleks kõrgkvaliteedilisi “kameeleoniefekti” omavaid täidiseid, millised osaliselt kompenseerivad hammaste edaspidiseid võimalikke värvimuutusi.
Kõiki neid toiminguid saab teostada ainult hambaarst ning seetõttu on tugevalt soovitatav vältida selle meditsiinilise protseduuri teostamist ilusalongides vms.
Kuidas näeb valgendamise protseduur välja
Pärast eelnevalt kirjeldatud raviprotseduuride teostamist puhastatakse esmalt hambad spetsiaalse pastaga. Seejärel kaetakse igemed kaitsva geeliga, et valgendusgeel ei valguks hambapinnalt igemetele. Kui limaskest on kaitstud, siis kantakse hammastele valgendusgeeli (H2O2), mida aktiveeritakse spetsiaalse valgustiga, mis suurendab geeli efekti.
Protseduur kestab kokku umbes 1,5h. Klindenis kasutusel olev Beyond tehnoloogia rakendab valgendusprotsessi kiirendamiseks halogeen ja LED valguste kombineerimist ja spetsiaalset patendeeritud kiudoptiliste filtrite süsteemi, mis väldib kahjuliku UV-kiirguse, infrapuna kiirguse ning üleliigse soojuse kokkupuudet hambaga, vähendades seega oluliselt tundlikkust.
Kliinikus teostatud valgendamise tulemuste säilitamiseks on mõistlik osta koduvalgenduse komplekt, millega saab perioodiliselt iseseisvalt teostada n-ö järelhooldust.
Valgenduse alternatiivid
Tihti piisab hammastele valgema sära andmiseks lihtsalt soodapesust (Air-Flow survepesu) ehk hammaste soodapesu. Hammaste soodapesu on meetod, mille käigus spetsiaalne granuleeritud ja maitsestatud sooda, vee ja õhu juga eemaldab hammastele kogunenud katu ja pigmendi.
Protseduur on kiire ja valutu, ka raskesti ligipääsetavad kohad, nagu näiteks tihedad hambavahed, saavad puhtaks. Pärast protseduuri on hambad puhtamad, säravamad ja ka valgemad.
Soodapesu ei kahjusta hambapinda, kuid põhjalik puhastus eemaldab hammastelt kaitsekihi, mis taastub täielikult umbes kahe tunni jooksul.
Seetõttu pole kahe tunni jooksul pärast puhastust soovitav süüa, juua ega suitsetada. Puhastuse tulemus peaks säilima hammaste õigel hooldamisel ligikaudu aasta.
Tugevamat hambakivi pärlipesu ei eemalda. Seega tuleb vajadusel eelnevalt lasta hambaarstil eemaldada hambakivi selle järgselt teostada pärlipesu ja kui lõpetada veel laservalgendusega on Teile parim võimalus saada endale säravvalge naeratus.